Paykasa Nedir

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

İnternet üzerinden alışveriş yapmak giderek daha güvensiz bir hal alıyor. İnternet üzerinden kredi kartlarıyla alışveriş yapan kullanıcılar, zaman zaman sıkıntılı durumlarla karşılaşabiliyorlar. Bu durum özellikle kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin çalınması ve hızlı bir şekilde bu çalınan kart bilgileri üzerinden online alışveriş yapılması ile sonuçlanıyor. Bu tip çalıntı vakaları genellikle güvenlik seçenekleri yeterli olmayan internet siteleri üzerinde gerçekleşiyor. Hatta bazı internet siteleri sadece kullanıcıların kredi kartı bilgilerini ele geçirmek üzere tasarlanmış durumda. Buradan çıkarılabilecek en önemli sonuç; kullanıcıların internet üzerinde yaptıkları alışverişlerde çok daha bilinçli bir şekilde hareket etmeleri gerektiği.

Online Alışverişin Güvenli Aracı Paykasa

   Tüketici istatistiklerine bakıldığında son yıllarda internet üzerinden yapılan alışverişlerin büyük ölçüde arttığını görebiliyoruz. Tüketiciler zaman açısından tasarruf etmek istedikleri için çoğunlukla daha pratik uygulamalara yöneliyorlar. Bunlardan biri de kuşkusuz online alışveriş. Tüketicilerin online alışverişi tercih etmeleriyle birlikte birçok güvenlik riski ile karşı karşıya kaldıklarını söylemek mümkün. Bu riskleri minimize etmek için birçok seçenek bulunuyor. Bu seçenekler:

  • Mutlaka prestijli siteler üzerinden alışveriş yapın. Size güven vermeyen, şüpheli internet siteleri üzerinden hiçbir şekilde alışveriş yapmayın.
  • Güvenli siteler üzerinden alışveriş yaparken mutlaka ekran klavyesi kullanın.
  • Alışverişinizi onaylamanız için telefonunuza kısa mesaj gönderen ödeme sistemlerine sahip olan internet sitelerini tercih edin.
  • Tüm bu seçeneklerin dışında Paykasa’yı kullanarak online alışveriş esnasında oluşabilecek tüm risklerin önüne geçebilir, riskleri sıfıra indirebilirsiniz.

Paykasa, internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde kullanabileceğiniz bir sanal kart olarak tanımlanabilir. Paykasa ile kişisel bilgilerinizi vermeden online ödeme yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde Paykasa satın al ile bütün problemleri sıfıra indirebilirsiniz.

Tüm Ödemelerinizde Paykasa’yı Tercih Edebilirsiniz

  E-ticaret, oyun, alışveriş, bilişim vb. sitelerde yapacağınız ödemeler için Paykasa’yı kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız bir ödeme esnasında sitenin ödeme seçenekleri arasında Paykasa’nın olup olmadığını inceleyin. İnternet sitelerinin ödeme seçeneklerine hızlı bir şekilde yerleştirilen Paykasa giderek yaygınlaşıyor. Paykasa’nın üzerinde 19 haneli bir sayı bulunuyor. Bu sayının haricinde hiçbir şekilde sizinle ilgili kişisel bilgiler yer almıyor. Bu sayede %100 güvenli bir alışveriş yapabilmeniz mümkün.

Tek Kullanımlık Kartlar

   Ön ödemeli bir kart olması itibariyle son derece güvenli olduğunu söyleyebiliriz. 16 haneli bir PİN sistemine sahip olan Paykasa, tek kullanımlıktır. 10 €, 15 €, 20 €, 30 €, 40 €, 50 €, 60 €, 70 €, 100 €, 500 €, 1000 € vs. farklı farklı seçenekleri bulunan bu sanal karta belirli ücretlerden sahip olmanız mümkün. Euro’daki iniş çıkışlardan dolayı anlık olarak paykasa fiyatları güncellenebiliyor. Tek kullanımlık bir kart olmasıyla internet üzerinden yapmak istediğiniz alışveriş tutarında bir Paykasa satın almanız çok daha mantıklı olacaktır. Tek kullanımlık bir kart olması nedeniyle Paykasa’ya para üstü almak mümkün olmuyor. Ayrıca tek kullanım gerçekleştikten sonra Paykasa otomatik olarak imha ediliyor.

  İnternet üzerinde yer alan en güvenli ödeme seçeneklerinden biri olarak kullanıcılar arasında giderek yaygınlaşan Paykasa ile ilgili yeni gelişmeler olabilir. Paykasa kullanımı her geçen gün biraz daha artarken kurumsal firmalar da internet sitelerinde Paykasa’yı bir ödeme seçeneği olarak ekliyorlar. Diğer sanal kartların aksine kullanıcıların hiçbir şekilde bilgilerini paylaşmayan Paykasa, özellikle bu yönüyle dikkatlerini üzerine çekmiş durumda. Kredi kartı kullanımı ile ilgili çeşitli problemler yaşayan kullanıcılar bu sayede daha rahat bir alışveriş gerçekleştirebiliyor. Paykasa satışı gerçekleştiren güvenli internet sitelerinden  belli bir tutar karşılığında Paykasa satın alabilir ve ücreti havale/EFT ya da kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Paykasa ile daha güvenli alışverişlere yelken açın!